Aridní Afrika a Madagaskar (pavilon B)

V této expozici můžete vidět pestrou přehlídku rodů Aloe, Kalanchoe, Haworthia, mnoho druhů pryšců (Euphorbia), ale také baobab (Adansonia) nebo zvláštní rostlinu welwitschii podivnou (Welwitschia mirabilis). A proč podivná? Roste v poušti Namib, dožívá se stovek let, přitom má pouze dva, neustále rostoucí listy, a ještě k tomu je příbuzná jehličnanů – plodí šišky!

A co by ještě nemělo uniknout vaší pozornosti?
EUPHORBIA INGENS (PRYŠEC OHROMNÝ) – tento sukulentní strom dorůstá 6-8 metrů. Při poranění roní mléčný latex, který je extrémně jedovatý a může způsobit oslepnutí. Při požití pak otravu u lidí a dokonce i u zvířat.

PACHYPODIUM LAMEREI – pochází z Madagaskaru. Přezdívá se jí madagaskarská palma, ale ve skutečnosti je to sukulent. Dorůstá do výška až 6 metrů a kvete bílými voňavými květy.

ADANSONIA DIGITATA (BAOBAB PRSTNATÝ) – pochází z Afriky. Dorůstá do výšky 5-25 metrů. Jeho šířka může být až 14 metrů. Kvete v noci a opylují ho kaloni. Plody obsahují hodně vápníku a vitamínu C.

WELWITSCHIA MIRABILIS (WELWITSCHIA PODIVNÁ) – není  to sukulent, ale starobylý druh nahosemenné rostliny, která roste v africké poušti Namib, a proto je vystavena v tomto pavilonu. Je to podivná rostlina, která byla objevena roku 1859. U některých exemplářů v přírodě je věk odhadován až na 1 500 let.

Jak se k nám dostanete

MHD

tramvaj č. 2 nebo č. 3 směr Lidové sady, zastávka Botanická zahrada

Od tramvajové zastávky Vás čeká ještě 7 minut chůze k hlavnímu vchodu do zahrady.

PARKOVÁNÍ

Nejbližší parkoviště se nachází v ulici Purkyňova. Nejedná se o hlídané parkoviště.
Parkování je zpoplatněno dle městského tarifu C.